::: konkursy . . . 

Nowy Obraz / Nowe spojrzenie 2015 | Zespół Pałacowo-Parkowy w Runowie Krajeńskim - konkurs plakat | Konkurs na opracowanie motywu przewodniego wraz z projektem plakatu Jubileuszu 250 lecia nadania praw miejskich Miastu Świnoujście |

::: http://graphiccompetitions.com/graphic-design/

::: http://kreatywne.pl/konkursy/wyszukane/

::: http://www.aktualnekonkursy.pl/konkursy-plastyczne.html

::: http://designattack.pl/?p=5866

::: http://kanag.pl/plastyczne/

styczeń 2021

XII edycja Biennale Grafiki Studenckiej pod tytułem “Przeciwciała” jest przede wszystkim ważnym wydarzeniem artystycznym.

Hasło “Przeciwciała” odnosi się do roli krytycznej sztuki zaangażowanej w codzienność. Przywołuje również zjawisko biopolityki, polegające na łączeniu relacji politycznych, ekonomicznych, filozoficznych z organizacją społeczną, w tym ochroną zdrowia i środowiska. XII edycja Biennale nawiązuje także w pośredni sposób do twórczości Magdaleny Abakanowicz, artystki poruszającej często w swoich realizacjach problematyką masowości i alienacji w kulturze.
Celem Biennale jest zgromadzenie prac o wysokich walorach artystycznych i warsztatowych wykonanych w dowolnej technice graficznej. Organizatorzy oczekują dzieł będących wynikiem indywidualnych przemyśleń i wyborów. Powołanie do życia tego wydarzenia ma na celu wyłonienie najzdolniejszej młodzieży studenckiej i jest formą pomocy w starcie do dojrzałej kariery.
W Biennale mogą brać udział wyłącznie studenci wyższych uczelni plastycznych oraz dyplomanci uczelni plastycznych z 2019 i 2020 roku. Do konkursu można nadesłać nie więcej niż trzy prace w dowolnej technice graficznej (z wyjątkiem prac powstałych po dyplomie!).
Organizatorem Konkursu jest Katedra Grafiki na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Regulamin Konkursu oraz Karta Zgłoszenia są także dostępne na stronie bgs.uap.edu.pl

styczeń 2021

11 stycznia startuje 20. edycja konkursu Artystyczna Podróż Hestii

„Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy,
a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie” – Wisława Szymborska, „Poezje

11 stycznia startuje 20. edycja konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Artystyczna Podróż Hestii od 20 lat łączy różne porządki i rzeczywistości – jest pomostem pomiędzy wieloma światami. Pokazuje, że sztuka może działać poza wszelkimi podziałami, a relacje pomiędzy publicznością, instytucjami czy światem artystycznym są bezcenne i ponadczasowe. Wydarzenia roku 2020 z jednej strony obnażyły nasze liczne słabości, z drugiej zaś pokazały siłę wspólnotowości, podkreślając wagę działań artystycznych, w których, niczym w soczewce, odbijają się nasze pragnienia, lęki i oczekiwania.
Rok 2021 będzie połączeniem różnych doświadczeń; na wystawie finałowej w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie przyjrzą się sobie dwa różne światy: ten „sprzed” i ten „po”. Po raz pierwszy prezentować będziemy obok siebie prace finalistów i finalistek dwóch edycji konkursu, 19. i 20. Edycji, które choć matematycznie sobie bliskie, wydają się dzisiaj kalendarzowo tak odległe. Jubileusz to czas podsumowań, weryfikacji minionego czasu i refleksji. W ubiegłym roku świat stanął przed wyzwaniem dopasowania się do nowych ograniczeń. Jak będzie wyglądała nowa rzeczywistość? Z pewnością inaczej. Dużą jej część trzeba zaprojektować od nowa.
Wielowymiarowość 20. edycji i czasu nowej rzeczywistości została zaznaczona przez zastosowanie abstrakcyjnej identyfikacji wizualnej, która z jednej strony jest dość subtelna, z drugiej niepokojąca. Pole do jej interpretacji pragniemy zostawić odbiorcy.
Zgłoszenia do konkursu Artystyczna Podróż Hestii przyjmowane są od 11 stycznia do 23 marca 2021 przez internetowy panel zgłoszeniowy. Laureatów i laureatki obu edycji poznamy 11 czerwca 2021.

www.artystycznapodrozhestii.pl/konkurs

 

grudzień 2020

Fotofestiwal Open Call 2021

FOTOFESTIWAL OPEN CALL 2021

Weź udział w Fotofestiwal Open Call 2021 i dołącz do grona artystek i artystów 20tej (!) edycji Fotofestiwalu!

Fotofestiwal - Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi ogłasza nabór projektów w ramach Fotofestiwal Open Call 2021! Prace można przesyłać do 20 grudnia 2020. Formuła konkursu jest otwarta i nie zakłada ograniczeń tematycznych, wiekowych ani geograficznych.

Jeśli Twój projekt zostanie wybrany do finałowej szóstki, Fotofestiwal zaproponuje Ci:
→ wystawę podczas Fotofestiwalu 2021 (ponad 20.000 widzów);
→ budżet na produkcję (i pełne wsparcie techniczne) – 450€;
→ honorarium artystyczne – 400€;
→ zakwaterowanie na główny weekend festiwalu (3 noce);
→ zwrot kosztów podróży do 200€;
→ promocję przed, w trakcie i po zakończeniu festiwalu.

Fotofestiwal Open Call daje możliwość zaprezentowania swojego projektu szerokiej publiczności Fotofestiwalu – Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi. Jego najbliższa, dwudziesta (!) edycja odbędzie się w czerwcu 2021 roku.

Fotofestiwal poszukuje artystów o wyjątkowych osobowościach i projektów prezentujących odważne wizje. Nabór zgłoszeń jest otwarty – bez ograniczeń tematycznych, wiekowych czy geograficznych. W Jury zasiadają specjaliści z najważniejszych na świecie mediów i instytucji fotograficznych. Spośród nadesłanych projektów zostanie wybranych sześć, które, we współpracy z kuratorami Fotofestiwalu, zostaną zaprezentowane podczas nadchodzącej edycji.

Zgłoszenia są przyjmowane poprzez platformę Picter https://contests.picter.com/open-call-2021-fotofestiwal

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1262245910811893

Fotofestiwal powstał w 2001 roku jako jedno z pierwszych wydarzeń fotograficznych w Polsce. Od tego czasu stał się jednym z najważniejszych i największych festiwali fotograficznych w Europie Środkowej, ale jego podstawowa misja nie zmieniła się. Prezentuje różne oblicza fotografii, mówi poprzez fotografię o ważnych kwestiach społecznych i artystycznych, zapoznaje publiczność z nieoczywistym pięknem i wyjątkową historią Łodzi, organizując wystawy w niesamowitych przestrzeniach poprzemysłowych miasta

 

marzec 2020

Galeria Sztuki w Legnicy

ogłasza konkurs na logotyp Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE

termin nadsyłania projektów do 27 października br.

Czas na nowe. Odświeżamy PROMOCJE!
W tym roku Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE obchodzi 30. urodziny a 30-tka to dobry moment, by odświeżyć logotyp PROMOCJI. W związku z tym ogłaszamy konkurs na nowy znak graficzny. Konkurs skierowany jest do grafików, projektantów oraz artystów plastyków i ma charakter otwarty. Nie chcemy narzucać naszej wizji i pozostawiamy to wyobraźni uczestników konkursu, jednak jest kilka informacji, które mogą się przydać:
– zależy nam, by logo było jedyne i niepowtarzalne – jak to mówią miało swój styl,
– nie przywiązujemy się do dotychczasowej kolorystyki, więc macie pełne pole do popisu,
– chcemy, by odzwierciedlało artystyczny charakter Przeglądu i było czytelne.

http://galeria.legnica.eu/konkurs-na-logotyp-promocji/

marzec 2020

Artysta – Zawodowiec 2020 Fundacja Sztuki Polskiej ING

Fundacja Sztuki Polskiej ING już po raz czwarty zaprasza wszystkie studentki i studentów kierunków artystycznych do udziału w projekcie edukacyjnym Artysta – Zawodowiec.

A – Z to całodzienne warsztaty podczas których poznacie narzędzia i praktyki pomocne w funkcjonowaniu w zawodzie artysty. Wykłady i konsultacje portfolio poprowadzą osoby na co dzień pracujące w polu sztuki: kuratorki i kuratorzy, artyści i artystki, aktywiści i animatorzy życia artystycznego w Polsce.

Podczas tegorocznej edycji zajęcia będą dotyczyły wątków związanych z debiutem artystycznym i tym, jak można się do niego przygotować. Przyjrzymy się polskim galeriom i instytucjom sztuki - na jakich zasadach funkcjonują i co oferują młodym artystom i artystkom. Porozmawiamy o tym, dlaczego tak ważna jest współpraca międzynarodowa i dlaczego chorwacki artysta Mladen Stilinović twierdzący, że „An artist who cannot speak english is no artist” miał rację. Omówimy też możliwości pracy pozainstytucjonalnej, od połączenia działalności artystycznej z aktywizmem po sposoby na samodzielne tworzenie wydarzeń i wystaw. W tym roku odbędą się również spotkania z kolekcjonerami sztuki współczesnej, którzy opowiedzą o tym, co wpływa na ich wybór dzieł do kolekcji.

W tym roku odwiedzimy 10 uczelni artystycznych:

18.03 – Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
20.03 – Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
26.03 – Akademia Sztuki w Szczecinie
1.04 – Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie
2.04 – Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
21.04 – Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu
22.04 – Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
28.04 – Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
29.04 – Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
6.05 - Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Aby wziąć udział w projekcie, wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY pod adresem:
http://artysta-zawodowiec.kosmos.re/

Więcej informacji na stronie internetowej:
https://ingart.pl/pl/dzialalnosc/zawodowiec/2020

listopad 2019

FOTOFESTIWAL OPEN CALL 2020

FOTOFESTIWAL OPEN CALL 2020

Fotofestiwal - Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi ogłasza nabór projektów w ramach Fotofestiwal Open Call 2020! Prace można przesyłać do 4 grudnia 2019. Formuła konkursu jest otwarta i nie zakłada ograniczeń tematycznych, wiekowych ani geograficznych.

Jeśli Twój projekt zostanie wybrany do finałowej szóstki, zaproponujemy Ci:
→ wystawę podczas Fotofestiwalu 2020 (ponad 20.000 widzów);
→ budżet na produkcję (i pełne wsparcie techniczne) – 450€;
→ honorarium artystyczne – 400€;
→ zakwaterowanie na główny weekend festiwalu (4-7 czerwca, 3 noce);
→ zwrot kosztów podróży do 200€;
→ promocję przed, w trakcie i po zakończeniu festiwalu.

Fotofestiwal Open Call daje możliwość zaprezentowania swojego projektu szerokiej publiczności Fotofestiwalu – Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi. Jego najbliższa edycja odbędzie się w dniach 4-21 czerwca 2020 roku.

Poszukujemy artystów o wyjątkowych osobowościach i projektów prezentujących odważne wizje. Nabór zgłoszeń jest otwarty – bez ograniczeń tematycznych, wiekowych czy geograficznych. Do Jury zapraszamy specjalistów z najważniejszych na świecie mediów i instytucji fotograficznych. Spośród nadesłanych projektów Jury wybierze sześć, które, we współpracy z kuratorami Fotofestiwalu, zostaną zaprezentowane podczas nadchodzącej edycji.

Zgłoszenia są przyjmowane poprzez platformę Picter →
https://contests.picter.com/fotofestiwal/grand-prix-fotofestiwal-2019

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1378186478997665

Fotofestiwal powstał w 2001 roku jako jedno z pierwszych wydarzeń fotograficznych w Polsce. Od tego czasu stał się jednym z najważniejszych i największych festiwali fotograficznych w Europie Środkowej, ale jego podstawowa misja nie zmieniła się. Prezentujemy różne oblicza fotografii, mówimy poprzez fotografię o ważnych kwestiach społecznych i artystycznych, zapoznajemy publiczność z nieoczywistym pięknem i wyjątkową historią Łodzi. Wystawy organizujemy w poprzemysłowych przestrzeniach, kładziemy nacisk na imprezy networkingowe, staramy się opracowywać nowe sposoby mówienia o fotografii. Jednym z nich jest autorska formuła Photo-Match: Zupełnie Innego Przeglądu Portfolio. Od 2016 roku wszystkie wydarzenia organizujemy kolektywnie, w poziomej strukturze - bez dyrekcji. Staramy się wypracować nowy sposób zarządzania organizacją kulturalną.

Fotofestiwal 2020 odbędzie się w Łodzi, między 4 a 21 czerwca.
Wydarzenie FB nadchodzącej edycji: https://www.facebook.com/events/451900638974793

grudzień 2018

Szanowni Państwo,
Zwracam się z prośbą o przekazanie studentom i absolwentom kierunku malarstwo informacji o możliwości uczestniczenia w ósmej edycji konkursu o Nagrodę Artystyczną Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu Nowy Obraz/ Nowe Spojrzenie.

Nagroda Artystyczna przyznawana jest od 2012 roku przez Wydział Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Ma ona służyć ożywieniu zainteresowania malarstwem jako kierunkiem studiów i być wsparciem dla najlepszych studentów i absolwentów tego kierunku.

Konkurs jest adresowany tylko do studentów i absolwentów kierunku malarstwo państwowych uczelni artystycznych w Polsce.

Nagroda Artystyczna Nowy Obraz/ Nowe Spojrzenie wynosi 10 000 złotych. Wręczone zostaną także nagrody specjalne i wyróżnienia honorowe. Wszyscy nominowani do Nagrody Artystycznej biorą udział w wystawach konkursowych oraz otrzymują nagrody rzeczowe. W tym roku wystawa konkursowa odbędzie się w Starym Browarze w Poznaniu oraz w Galerii BWA w Pile.
Regulamin, kalendarz konkursu oraz skład komisji konkursowej znajduje się na stronie internetowej http://nowyobraz.uap.edu.pl

Konkurs Nowy Obraz/Nowe Spojrzenie 2019
Kalendarz ósmej edycji konkursu:
Ogłoszenie konkursu – 21 listopada 2018
Przyjmowanie zgłoszeń – do 17 lutego 2019
Ogłoszenie listy nominowanych do Nagrody Artystycznej UAP – 11 marca 2019
Termin dostarczenia obrazów na wystawę konkursową w Poznaniu – do 26 marca 2019
Zebranie komisji konkursowej – 4 kwietnia 2019
Otwarcie wystawy konkursowej w Starym Browarze w Poznaniu, ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród –
5 kwietnia 2019
Finisaż wystawy w Poznaniu – 26 kwietnia 2019
Otwarcie wystawy konkursowej w BWA w Pile – 10 maja 2019
Zakończenie wystawy w Pile – 18 maja 2019
Termin zwrotu obrazów – do 18 czerwca 2019

listopad 2017

Konkurs dla architektów i projketantów wnętrz. Vigour 2017

Jesteś architektem lub projektantem wnętrz? Czerpiesz radość i pasję z projektowania?
Masz ciekawą wizję projektu łazienki? Pokaż co potrafisz i zawalcz o nagrody! Ostatni dzwonek! Masz czas tylko do końca grudnia.
Marka Vigour zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Vigour 2017“.
Pula nagród to aż 28.000 PLN!
Szczegóły konkursu na:
https://vigour-konkurs.pl/
https://www.facebook.com/events/1352071461567112/

październik 2017

Zapraszamy do udziału w III edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt.

„MEDIA – DZIENNIKARSTWO – MUZYKA”. Media wobec muzyki rodzimej i zagranicznej

Szczecin, 6-7 listopada 2017 r.

- zaproszenie (pdf) ; formularz zgłoszeniowy (odt)


październik 2017

Absolvent Talent Days Największe targi pracy i praktyk w Polsce

https://www.absolvent.pl/talentdays

wrzesień 2017

SZTUKA TERAZ

Z radością informujemy, że rusza nowa edycja projektu SZTUKA TERAZ. Szlachetna Paczka po raz kolejny wspólnie z Muzeum Narodowym w Krakowie, a także nowym partnerem strategicznym, Fundacją Lotto, zaprasza do zaangażowania się w projekt, którego głównym celem jest odkrywanie współczesnej sztuki i artystów tworzących teraz.

SZTUKA TERAZ promuje polską, współczesną sztukę wśród społeczeństwa, zbliża go do rynku sztuki i zachęca do inwestowania w nią. W SZTUCE TERAZ pokazujemy wartościowe osoby i ich dzieła.Zdolnych artystów oraz kuratorów, którzy współtworzą scenę artystyczną w Polsce. Podsumowaniem naszych wspólnych działań będzie wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie, planowana na styczeń 2018 roku, na której zaprezentujemy najlepsze prace. Wydarzeniu towarzyszyć będzie także aukcja dzieł, której dochód zostanie w większości przeznaczony na cele Szlachetnej Paczki.
W projekcie powoli kończy się rekrutacja kuratorów – szukamy osób, które chciałyby z nami współtworzyć projekt, a ich pierwszym zadaniem byłoby zaproszenie artystów i pozyskanie ich dzieł na wystawę i aukcję SZTUKI TERAZ.
Bardzo zależy nam, aby dotrzeć z informacją o projekcie oraz obecnie prowadzonej rekrutacji kuratorów do jak największej ilości osób stąd nasze ogłoszenie kierujemy właśnie do Państwa.
Będziemy wdzięczni za przekazanie informacji o rekrutacji kuratorów osobom zainteresowanym.

Zostań kuratorem SZTUKI TERAZ!
Jeśli masz doświadczenie w projektach wystawienniczych, jesteś na bieżąco z tym, co dzieje się teraz w kulturze, cenisz wartościową sztukę i jesteś otwarty na współpracę z ludźmi oraz zależy Ci na promowaniu polskich artystów, zgłoś się do projektu SZTUKA TERAZ!
Prześlij nam swoje zgłoszenie uzupełniając formularz, który znajdziesz pod linkiem https://goo.gl/ntuHTG
W oczekiwaniu na Twoje zgłoszenie z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania.
Szczegółowe informacje na temat projektu SZTUKA TERAZ i jego poprzedniej edycji znajdziesz na stronie www.sztuka-teraz.pl, bądź kontaktując się z nami bezpośrednio pod adresem: sztukateraz@wiosna.org.pl

listopad 2016

Konkurs Nowy Obraz/ Nowe Spojrzenie. UAP Poznań 2017

Zwracamy się z prośbą o przekazanie studentom i absolwentom kierunku malarstwo informacji o możliwości uczestniczenia w szóstej edycji konkursu o Nagrodę Artystyczną Nowy Obraz/ Nowe Spojrzenie.

Nagroda Artystyczna przyznawana jest od 2012 roku przez Wydział Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Ma ona służyć ożywieniu zainteresowania malarstwem jako kierunkiem studiów
i być wsparciem dla najlepszych studentów i absolwentów tego kierunku.

Konkurs jest adresowany tylko do studentów i absolwentów kierunku malarstwo państwowych uczelni artystycznych w Polsce, które łączy tradycja i status prawny.

Nagroda Artystyczna Nowy Obraz/ Nowe Spojrzenie wynosi 10 000 złotych. Od kilku lat przyznawana jest także nagroda Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie Wlkp., która wynosi 3 000 zł. Jury konkursu przyznaje też wyróżnienia honorowe w postaci udziału w wystawie konkursowej i nagród rzeczowych dla wszystkich osób nominowanych do Nagrody Artystycznej. W tym roku wystawa konkursowa odbędzie się
w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu.

Kalendarz szóstej edycji konkursu oraz skład jury .pdf

Regulamin, kalendarz konkursu oraz skład komisji konkursowej znajduje się na stronie internetowej http://nowyobraz.uap.edu.pl

 

czerwiec 2016

In Between

Szanowni Państwo,

Europejska Sieć Pamięć i Solidarność rozpoczęła rekrutację uczestników do międzynarodowego projektu wizyt studyjnych pn. “In Between? W poszukiwaniu lokalnych historii na pograniczach Europy”. Przedsięwzięcie zaadresowane jest do młodzieży w wieku 18-25 lat i ma na celu pogłębienie wiedzy młodych Europejczyków o procesach historycznych kształtujących Europę XX wieku. Zależy nam na przybliżeniu zainteresowanym historią narzędzi oraz metod badania i archiwizowania przeszłości, w tym dokumentowania relacji mówionych i materiałów audio-wizualnych dotyczących historii i tożsamości społeczności przygranicznych Europy.

Wyłonieni w ramach rekrutacji do drugiej edycji projektu uczestnicy wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez ekspertów z zakresu historii najnowszej, historii mówionej, antropologii oraz archiwistyki, którzy przeszkolą uczestników z podstawowych metod zbierania relacji i digitalizowania fotografii. Po zakończeniu warsztatów uczestnicy wyjadą na tygodniowe wizyty studyjne do miejscowości przygranicznych w 4 regionach Europy. Chcielibyśmy aby efektem wizyt było zebranie wywiadów i dokumentów wizualnych obrazujących przeszłość danego regionu oraz pogłębiona refleksja wpisująca lokalne narracje historyczne w szerszy kontekst historii Europy. Po dwóch tegorocznych edycjach projektu w Warszawie odbędzie się konferencja podsumowująca.

By możliwie szeroko rozpropagować informację o naborze uczestników do naszego przedsięwzięcia, zwracam się z prośbą o udostępnienie załączonych informacji o rekrutacji studentom Państwa uczelni i ewentualnie innym osobom, których przedsięwzięcie to mogłoby zainteresować.

Link do wydarzenia na Facebook'u: https://www.facebook.com/events/1024583827630455/

InBetween_recruitment_pressinfo_PL.pdf

czerwiec 2016

Tytuł konkursu: Warmińska Zabawka Plażowa
Konkurs organizowany jest w ramach festiwalu Warmia Mazury Design Festival.
Temat konkursu: projekt Warmińskiej Zabawki Plażowej.
Projekt musi być przygotowany zgodnie z wymogami druku 3D. Zastosowanie zabawki – dowolne.

Konkurs jest skierowany do osób od 17 roku życia. Udział w konkursie jest bezpłatny.
Zgłoszenia prosimy przesyłać pod adres konkurs@formwell.pl.
Termin konkursu: od 06.05.2016 do dnia 28.07.2016 do godziny 14.00.

Nagrody: Zwycięskie projekty w ilości 10 – ciu zostaną wydrukowane na drukarce 3D i zaprezentowane na wystawie Warmińska Zabawka Plażowa, jak i innych wystawach organizowanych przez Fundację Formwell.
Ponadto wydruki będą prezentowane i innych wystawach organizowanych organizowanych przez Fundację.
Zwycięskie projekty mogą zostać wdrożone do produkcji i sprzedaży !!!
Miejsce i termin wystawy pokonkursowej pt.
Warmińska Zabawka Plażowa: Plaża Miejska nad jeziorem Ukiel Olsztynie, 19.08-30.09.2016.

Szczegóły konkursu oraz regulamin na stronie:
http://formwell.pl/konkurs--zabawka-plazowa-i-09-05---28-07,1345,l1.html

***
Organizator konkursu i wystawy pokonkursowej WARMIŃSKA ZABAWKA PLAŻOWA, w ramach Warmia Mazury Design Festival: Fundacja Formwell

Regulamin_WZB.pdf

styczeń 2016

Do 27 stycznia 2016 r. można nadsyłać prace na konkurs, który ma wyłonić nowy znak graficzny Eurojust - Europejskiej Jednostki Współpracy Sądowej, która zajmuje się zwalczaniem transgranicznej przestępczości zorganizowanej.
Do udziału w konkursie zaproszeni są przede wszystkim studenci sztuk pięknych, grafiki, projektowania, architektury i marketingu.
Zdobywca I nagrody otrzyma 7 tys. euro, II nagrody2 tys. euro, a III nagrodytysiąc euro. Autorzy dziesięciu najlepszych zgłoszeń otrzymają również dyplomy uznania.

Zgłoszenia (pliki o nazwie w formacie: LOGO2016-EJ- NAZWISKO-IMIĘ należy przesłać do północy
27 stycznia 2016 r. na adres 20EJ_logocontest@eurojust.europa.eu.
Więcej na http://ec.europa.eu/polska/news/announcements/151120_logo_eurojust_pl.htm

styczeń 2016

Najlepsi młodzi jazzmani z całego świata mogą starać się o angaż w międzynarodowej orkiestrze
i wyruszyć z nią na fascynujące tournée.

Big band złożony z najbardziej utalentowanych muzyków w wieku od 18 do 26 lat jak co roku organizuje międzynarodowa sieć Jeunesses Musicales International (JMI).
Prowadzony przez uznanych mistrzów zespół najpierw spotka się na kilutygodniowych próbach, by następnie wyruszyć w trasę koncertową.
Zgłoszenia mogą nadsyłać osoby grające na saksofonie, puzonie, trąbce, rogu, tubie, gitarze, kontrabasie, perkusji i instrumentach perkusyjnych lub pianinie. Organizatorzy czekają również na wokalistów.
Nabór potrwa do 14 marca 2016 r.
Więcej informacji na stronie JM Jazz World.
Za http://www.eurodesk.pl/aktualnosci/wydarzenia-szkolenia/jm-jazz-world-orchestra-2016-nabor-ruszyl?utm_source=FreshMail&utm_medium=email&utm_campaign=Eurokursor,%20stycze??%202016

styczeń 2016

Ogólnopolski konkurs artystyczny "Kreatywny recykling"

1. Cel konkursu: aranżacja wnętrz (wykonanie dekoracji/mebli) domków letniskowych
    Ośrodka Wypoczynkowo - Żeglarskiego na Mazurach

2. Założenia: stworzenie unikalnych elementów wystroju wnętrza domków letniskowych z wykorzystaniem
    z pozoru już bezużytecznych przedmiotów, które otrzymają nowe znaczenie, w zgodzie z ekologią i naturą,
    przy zachowaniu oryginalności, estetyki i funkcjonalności - prostota, a zarazem styl i elegancja w połączeniu
    z wysoką jakością
3. Wskazówki: wnętrze domków jest wykonane z drewna pomalowanego białą farbą (ściany i sufit), podłoga
    jest wykonana z płytek – imitacja podłogi drewnianej, przedmioty mogą służyć do pokoju dziennego, sypialni
    bądź łazienki, pomieszczenia są przestronne, z wyposażenia są tylko łóżka i sofy, łączna liczba domków 35
    (orientacyjne zdjęcia w zakładce noclegi na naszej stronie internetowej www.zatokakal.pl, jednak należy
    pamiętać, że domki są w trakcie remontu wg powyższego opisu), Ośrodek jest położony nad jeziorem
    z przystanią portową w otoczeniu zieleni - prawdziwy mazurski klimat.

Ciąg dalszy warunków konkursu w pliku .pdf >>>

październik 2015

Szanowni Państwo,

Zwracamy się z prośbą o przekazanie studentom i absolwentom kierunku malarstwo informacji o możliwości uczestniczenia w piątej edycji konkursu o Nagrodę Artystyczną Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie.

Nagroda Artystyczna przyznawana jest od 2012 roku przez Wydział Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Ma ona służyć ożywieniu zainteresowania malarstwem jako kierunkiem studiów
i być wsparciem dla najlepszych studentów i absolwentów tego kierunku.

Konkurs jest adresowany tylko do studentów i absolwentów kierunku malarstwo państwowych uczelni artystycznych w Polsce, które łączy tradycja i status prawny.

Nagroda Artystyczna Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie wynosi 10 000 złotych. Po raz kolejny w tym roku przyznana zostanie nagroda Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie Wlkp., która wynosi 3 000 zł.
Jury konkursu przyznaje także wyróżnienia honorowe w postaci udziału w wystawie konkursowej i nagród rzeczowych dla wszystkich osób nominowanych do Nagrody Artystycznej. W tym roku wystawa konkursowa odbędzie się w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu.

Regulamin, kalendarz konkursu oraz skład komisji konkursowej znajduje się na stronie internetowej http://nowyobraz.uap.edu.pl

październik 2015

Firma PORTA KMI POLAND we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi organizują II edycję konkursu PORTA BY ME – ONA i ON, skierowanego do studentów oraz rocznych absolwentów wyższych uczelni projektowych w Polsce. Konkurs będzie miał swój finał w czasie wydarzenia arena DESIGN, organizowanego przez Międzynarodowe Targi Poznańskie w dniach 08-11.03.2016.

Do uczestnictwa w konkursie zapraszamy młode pokolenie artystów, projektantów i designerów, aby
zmierzyli się z wyzwaniem zaprojektowania drzwi dla indywidualnego odbiorcy przy uwzględnieniu odmienności i podobieństw w kontekście płci. Idea Konkursu osadzona jest w kontekście problematyki projektowania spersonalizowanego, nakierowanego na potrzeby i oczekiwania klienta końcowego, który żyje w zmieniającym się w zawrotnym tempie świecie i zmienia się wraz z nim. Zadanie konkursowe polega na spojrzeniu na projekt przedmiotu z różnych perspektyw: kobiety lub mężczyzny lub ich razem. PORTA poszukuje projektów drzwi, które wyznaczą nowy kierunek rozwoju w projektowaniu przedmiotów użytkowych. W kryteriach oceny będą brane pod uwagę między innymi zarówno sposób interpretacji tematu, jak i walory estetyczne projektu.

::: LDF_plnasza_pdf

październik 2015

Interesuje Cię projektowanie i łączenie tradycji z przyszłością?
Jeśli tak, to zgłoś się do staged design award 2016 i
zachwyć międzynarodowe jury Twoimi pomysłami!
Nasz świat zmienia się w dynamicznym tempie. Produkty, które są dziś innowacyjne, jutro
staja się już przestarzałe. Przemysły, które jeszcze wczoraj wydawały się niezastąpione, dziś
już popadają w zapomnienie. Coraz to wydajniejsze i bardziej inteligentne tworzywa zmienają
sposób, w jaki wytwarzamy produkty i myślimy o nich.
A co się dzieje w tym czasie z naszą tradycją - opłaca się przy tym całym pędzie za postępem
spoglądać wstecz? Czy tradycyjne techniki i sprawdzone materiały mogą sprostać dzisiejszym
potrzebom i wymaganiom? Czy da się je inteligentnie połączyć i zastąpić, by stawić
czoła wyzwaniom jutra?
Twoje pomysły są potrzebne! Zgłoś się razem z Twoją propozycją projektu, który porusza problem
połączenia tradycji z przyszłością – projektu, który łączy nowe materiały z tradycyjnymi
procesami i technologiami produkcji, tworzy powiązanie między sprawdzonymi materiałami
z ich nowatorską przeróbką lub całkowicie nowym wykorzystaniem.
Staged design award jest transgraniczną nagrodą dla młodych projektantów z Czech, Niemiec i Polski. Zostanie przyznana po raz trzeci a stanie się to podczas towarzyszącej konkursowi wystawie, na której pokazane zostaną wszystkie nominowane prace. Ekspozycja będzie trwała od 8 do 10 stycznia 2016 roku
i będzie stanowiła częśc targów room+ style w Dreźnie.
Jeśli zostaniesz nominowany, będziesz miał możliwość przedstawienia Twojej koncepcji przed ponad 12.000 gośćmi i wzięcia udziału w nowatorskich warsztatach. Zwycięskie projekty będą następnie prezentowane
w wybranych miastach Niemiec, Czech i Polski.
Do udziału w konkursie Staged Award są zaproszeni wszyscy studenci i młodzi absolwenci niemieckich, polskich i czeskich uczelni zajmujących się projektowaniem, sztuką, architekturą i inżynierią. Dopuszczone są projekty zarówno w formie plakatów, filmów, jak i zrealizowane produkty oraz prototypy.
Koniec terminu nadsyłania zgłoszeń upływa 06.11.2015.
Wystawa i rozdanie nagród odbędzie się w dniach od
8.01.2016 do 19.01.2016 w Dreźnie.

::: staged application form 2016 pl.pdf

październik 2015

Szanowni Państwo,
z prawdziwą przyjemnością pragniemy zaprosić Państwa studentów na
III Edycję
Międzynarodowych Warsztatów Projektowych

FRESH DESIGN - Młoda Europa w Designie
Warsztaty odbędą się 20-30.11 we Wrocławiu w CRZ Krzywy Komin, gdzie na uczestników czeka
5 sal warsztatowych (w tym m.in. sale rzemiosła artystycznego, pracownia teoretyczna i pokój konsultacji zawodowych), świetna atmosfera, ciekawe wykłady i zajęcia. Zapewniamy bogaty program pobytu, międzynarodowe grupy robocze, opiekę projektantów z Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec i oczywiście z Polski. Dzięki warsztatom Państwa studenci mogą zdobyć nie tylko nową wiedzę i umiejętności, ale też międzynarodowe kontakty. Warsztaty są całkowicie bezpłatne, zarówno udział w zajęciach, jak i pobyt
we Wrocławiu jest sfinansowany ze środków projektu.
Na studentów z Polski czeka 6 miejsc, a więc prosimy o niezwłoczne zapisywanie się na warsztaty – rekrutacja trwa do 30.10.
Więcej szczegółów odnośnie projektu, znajdą Państwo na stronie www.freshdesign.edu.pl

Tymczasem na polakpotrafi.pl ruszyła zbiórka funduszy, która umożliwi nam organizację wystawy finałowej prezentującej osiągnięcia uczestników oraz ich uczelni. Zachęcamy do zapoznania się z kampanią pod linkiem https://polakpotrafi.pl/projekt/fresh-design?utm_source=index

czerwiec 2015

Konkurs na projekt layoutu okładki Studenckich Zeszytów Naukowych
i Artystycznych
ANTEA.

Termin nadsyłania prac upływa 30.11.2015 r. (decyduje data stempla pocztowego).
Informacja o rozstrzygnięciu konkursu zostanie zamieszczona na stronie internetowej
Instytutu Sztuk Wizualnych najpóźniej dnia 18.12.2015 r.

Szczegóły konursu oraz regulamin w załączniku .pdf>>>

czerwiec 2015

Szanowni Państwo,
zapraszamy studentów i absolwentów uczelni artystycznych w Polsce do udziału w konkursie na najlepszy projekt gadżetu (giftu) reklamowego, promującego Centrum Przemysłów Kreatywnych Akademii Sztuki w Szczecinie. Projekt będzie wdrożony do produkcji i powszechnie wykorzystywany.
Zwracamy się jednocześnie z prośbą o udostępnienie i promowanie informacji o konkursie, który jest atrakcyjną możliwością sprawdzenia umiejętności przez studentów i absolwentów Państwa Uczelni.

Regulamin i formularz konkursowy dostępny jest na stronie www.konkurs.cpk.akademiasztuki.eu
Czekamy na zgłoszenia do 13 lipca.
Regulamin, formularz rejestracyjny oraz szczegółowe informacje o Centrum Przemysłów Kreatywnych znajdą Państwo pod adresem: cpk.akademiasztuki.eu.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie dla potencjalnych uczestników konkursu 25 czerwca 2015 o godzinie 13.00, które odbędzie się w Akademii Sztuki w Szczecinie. Spotkanie będzie transmitowane on-line na stronie cpk.akademiasztuki.eu.

maj 2015

Zaprojektuj witacz Pomorza Zachodniego

Jak będą wyglądały specjalne znaki (potocznie zwane witaczami), które witać będą kierowców przekraczających granice administracyjne Pomorza Zachodniego? Województwo Zachodniopomorskie ponownie ogłosiło konkurs na koncepcję wizualną witacza Województwa Zachodniopomorskiego. Autor najlepszego pomysłu otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. zł.

Konkurs trwa od 27 marca do 30 czerwca 2015 roku, ma charakter otwarty i jednoetapowy. Skierowany jest do wszystkich zainteresowanych osób powyżej 18 roku życia, a w szczególności do grafików
i studentów kierunków artystycznych i architektonicznych. Nagroda dla zwycięzcy wynosi 10 000 zł,
a nagrodzona koncepcja wizualna zostanie wykorzystana do stworzenia projektu „witacza” Województwa Zachodniopomorskiego.

Celem konkursu jest uzyskanie projektu ciekawego, nowoczesnego obiektu, który służyć będzie za wizytówkę województwa na drogach wjazdowych. Oprócz funkcji informacyjnej, witacz powinien definiować charakter regionu i stanowić charakterystyczny znak kojarzony z regionem. Projekt powinien stylistyką nawiązywać do nowej marki regionu oraz do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego,

Nowy projekt ma uporządkować kwestię oznakowania dróg wjazdowych do województwa oraz stanowić atrakcyjną formę powitania wszystkich wjeżdżających do naszego regionu.

Projekty mogą być realizowane indywidualnie lub zespołowo. Każdy uczestnik konkursu może złożyć maksymalnie 3 projekty. Decyzje o wyborze podejmie komisja konkursowa.

Szczegóły dotyczące konkursu pod linkiem: www.konkurs-witacza.wzp.pl

maj 2015

Szanowni Państwo!

Zapraszamy artystów plastyków do udziału w konkursie „Zaprojektuj i wykonaj Fotel Antoniego „Antoine’a” Cierplikowskiego”. Organizatorem konkursu jest Społeczny Komitet Budowy Fotela Antoine’a działający przy Stowarzyszeniu Kreatywny Sieradz z siedzibą w Centrum Informacji Kulturalnej,
98-200 Sieradz, ul. Rynek 18.
Celem Komitetu jest postawienie na sieradzkim rynku rzeźby plenerowej przedstawiającej Antoniego Cierplikowskiego obok fryzjerskiego fotela.
Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa od 30 kwietnia do 30 listopada 2015 roku.
Fotel Antoine’a stanie na sieradzkim rynku. W grudniu tego roku planowane jest jego odsłonięcie. Rzeźba plenerowa ma uatrakcyjnić ofertę turystyczną Sieradza, promować miasto poprzez znaną postać, przybliżyć odwiedzającym Sieradz Antoniego Cierplikowskiego (1884 – 1976), fryzjera stylistę o międzynarodowej renomie urodzonego w Sieradzu i upamiętnić oraz uhonorować niezwykłego, światowej
sławy kreatora.
Materiały niezbędne uczestnikom konkursu są dostępne w wersji elektronicznej na stronie Społecznego Komitetu Budowy Fotela Antoine’a: www.fotelsieradz.pl. Tutaj też znajduje się szczegółowy regulamin konkursu i dodatkowe informacje o inicjatywie.

załączniki: fotografie rynku (zip) oraz mapka, regulamin i załączniki (zip)

maj 2015

UWAGA!
Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach ogłasza Konkurs dla Debiutantów!
Do udziału zapraszamy studentów i absolwentów uczelni artystycznych: reżyserów, dramaturgów, scenografów i kompozytorów.
Nagrodą w konkursie jest realizacja w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach spektaklu dla dorosłych,
wg zgłoszonej do konkursu koncepcji. Spektakl wejdzie na stałe do repertuaru naszego teatru.

Szczegóły w załączonym pliku pdf >>>

kwiecień 2015

45. FAMA – MIĘDZYNARODOWY KAMPUS ARTYSTYCZNY | SEKCJA SZTUK WIZUALNYCH
Świnoujście, 15-31 VIII 2015

Utopia – miejsce, którego nie ma, zamiar niemożliwy do urzeczywistnienia, ale także: ideał społeczeństwa szczęśliwego oraz ideologia postulująca stworzenie takiego społeczeństwa. Do 31 maja czekamy na zgłoszenia prac do sekcji sztuk wizualnych. Tegoroczny temat to:
„ZIEMIA OBIECANA – PODRÓŻ DO GRANIC UTOPII”
: www.fama.org.pl/artists/sekcja-sztuk-wizualnych

Projekt adresowany jest do studentów i absolwentów szkół artystycznych, ale także do młodych twórców działających poza oficjalnym systemem edukacji. Regulamin festiwalu i formularz zgłoszeniowy znaleźć można pod adresem: www.fama.org.pl/events/zgloszenia-bezposrednie. Do zgłoszenia należy dołączyć propozycję pracy, która miałaby zostać zaprezentowana podczas wystawy (projekt, zdjęcie, reprodukcja, link). Lista zakwalifikowanych prac zostanie ogłoszona do 30 czerwca 2015.

Tekst programowy:

Podróżując do granic Utopii, pozostawiamy za sobą przestrzeń wypełnioną porzuconymi znakami, symbolami i hasłami minionych lub wciąż żyjących idei. Wiek XX i początek XXI, jak żaden inny okres w historii, ukazał nieuniknione konsekwencje utopizmu, jakimi są monizm kulturowy i totalitaryzm cywilizacyjny. Współcześnie granice pojęcia Utopii stają się coraz bardziej niejednoznaczne, a kulturowa homogenizacja powoduje, że „ziemia obiecana” jest już nie wizją „inżyniera dusz”, a przestrzenią szczęśliwego konsumenta. Postępujące rozmycie granic idei utrudnia ich określenie, przez co tylko pamięć i świadomość drogi, którą przebyliśmy w drodze ku Utopii, definiuje przestrzeń, w jakiej istniejemy. Osadzony w czasie zbiór znaków rzeczywistości, porzuconych ideologii świeckich i religijnych, figur przywódców, idoli mas, kierunków w kulturze i prądów intelektualnych krystalizuje współczesność, pozwalając podjąć próbę określenia jej granic i tego, co poza nimi.

„Podróż do granic Utopii” to „cabinet of curiosities”, abstrakt historii pełen artefaktów. Postrzegany przez sztukę będącą swoistym oculusem, może być wartością samą w sobie jako autorski, ikonograficzny zbiór pojęć powiązanych z utopią, przeglądem idei i mitów. Projekcją tego, co nadchodzi, potwierdzającą lub zaprzeczającą rozedrganiu współczesnego porządku. Lub samą figurą przejścia, przekroczenia granicy, ciała, idei w kontekście pojęcia utopii.

Twórca pojęcia „utopia”, Thomas Morus, wizję idealnego systemu społecznego powiązał z wyspą i na wyspie realizowany będzie opisany projekt. Otwarty jest zarówno na video art, działania performatywne, interwencje w przestrzeni poza galeryjnej, instalacje i obiekty mogące funkcjonować w przestrzeni miejskiej, jak i na formy tradycyjne: malarstwo, grafikę, rzeźbę, fotografię. Jako że pojęcie „ładu społecznego, utopii” dość często używane było i jest nadal w sztuce propagandowej (choćby konstruktywizm, ale też socrealizm, nacjonalizm, narodowy neoklasycyzm w architekturze oraz pop art), funkcjonującej poza przestrzenią galeryjną – w formie znaku, pomnika, instalacji, hasła, reklamy – prosimy zwrócić uwagę także na taką formułę prac.

kwiecień 2015

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, iż Akademia sztuk Pięknych w Katowicach wraz z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu organizują Festiwal „Klasycy i adepci polskiej sztuki performance”, który odbędzie się w Katowicach w dniach 13-15.05.2015 roku.
W trakcie Festiwalu przewidujemy panel w całości poświęcony prezentacji prac studenckich, w związku z czym zwracamy się do środowisk polskich uczelni artystycznych z prośbą o przekazanie niniejszej informacji wszystkim zainteresowanym studentom, funkcjonującym w tym obszarze sztuki.

Prosimy o przesłanie zgłoszenia do udziału oraz materiałów do prezentacji do dnia
15 kwietnia 2015 roku na adres: mpalupska@asp.katowice.pl

Komisja selekcyjna dokona wyboru prac, które zostaną pokazane w trakcie Festiwalu w dniu
21 kwietnia 2015
roku.

Niestety, z przyczyn ekonomicznych, nie przewidujemy wypłacania honorarium za prezentację. Mamy jednakże nadzieję, że dołączenie do prestiżowego grona artystów, którzy potwierdzili swój udział będzie wystarczają rekompensata dla wybranych studentów.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w załączniku na stronie www ASP w Katowicach oraz na: https://www.facebook.com/events/446301622202012/

kwiecień 2015

Już po raz 14-ty Jeleniogórskie Centrum Kultury w Jeleniej Górze zaprasza wszystkich melomanów do stolicy Karkonoszy na spotkanie z mistrzami polskiego i światowego jazzu. Podobnie jak w roku ubiegłym, Krokus Jazz Festiwal zrealizowany zostanie we współpracy Jeleniogórskiego Centrum Kultury ze Stowarzyszeniem Pro Kultru w Trutnovie. Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach
23 - 25 października br
. W ramach Festiwalu - w dniach 24 - 25 października 2015 będzie miał miejsce konkurs o nagrodę „Złotego Krokusa” dla młodych zespołów jazzowych
pn. „Powiew Młodego Jazzu”. Nagrodą główną konkursu jest statuetka „Złotego Krokusa”
i nagroda pieniężna w wysokości 1500 Euro ( 6 tysięcy złotych ). Prosimy bardzo o rozpropagowanie informacji o Festiwalu wśród studentów Państwa Uczelni. W załączeniu przesyłamy kartę zgłoszenia oraz regulamin. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 30 czerwca 2015 r.

Regulamin Konkursu oraz Karty Zgłoszenia do pobrania znajdują się na stronie:
http://www.jck.pl/news.php?id=5

marzec 2015

„Architektura-murator” ogłasza XV edycję Konkursu Studenckiego

XV edycja Konkursu Studenckiego odbędzie się pod hasłem JEDNOSTKA MIESZKALNA MINIMUM.
Konkurs ma charakter ogólnopolski i jest otwarty dla studentów wydziałów architektury, architektury wnętrz, wzornictwa przemysłowego i innych, pokrewnych kierunków na państwowych i prywatnych uczelniach. Organizatorem konkursu jest miesięcznik „Architektura-murator”.

Do 5 maja mogą rejestrować się chętni do wzięcia udziału w XV edycji Konkursu Studenckiego, która odbywa się pod hasłem JEDNOSTKA MIESZKALNA MINIMUM. Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu jak najmniejszego modułu mieszkalnego w dowolnie wybranym miejscu w Polsce. Może on mieć charakter obiektu wolno stojącego lub być częścią większej jednostki, istniejącej bądź nowej. W swoim programie musi zawierać miejsce do spania, pracy, gotowania, mycia się i toaletę. Prace konkursowe będzie można dostarczać (osobiście lub pocztą/kurierem) w dniach od 7 do 15 maja 2015.

Zwycięzca Konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 7500 zł. Przyznane zostaną także trzy wyróżnienia po 1500 zł. Ich laureaci otrzymają także książkę z autografem Tomasza Koniora - „Dotknąć Muzyki”. Wszystkie nagrodzone prace opublikowane zostaną na łamach miesięcznika „Architektura-murator” i na stronie internetowej magazynu. Ponadto sponsor konkursu, firma Geberit, przyzna nagrodę specjalną za szczególne walory zaprojektowanej w jednostce mieszkalnej toalety, w której użyto produktów marki Geberit..

Formularz rejestracyjny, regulamin, zasady opracowania i szyfrowania prac oraz wszystkie informacje i materiały niezbędne do stworzenia projektu (rzut, przekrój, sytuacja, a także zdjęcia mieszkania i widoków) dostępne są na stronie internetowej konkursu: www.architektura.murator.pl/konkurs-mieszkanie-mlodego-architekta

Jury przy ocenie projektów zwróci szczególną uwagę na oryginalność rozwiązania zadanego tematu, a także na funkcjonalność, estetykę i możliwości zrealizowania projektu.

W skład jury wchodzą: Marcin Kwietowicz (architekt, projektant i scenograf, prowadzi wraz z Grażyną Stawicką autorską pracownię architektoniczną MAK), Krzysztof Mycielski (absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, dyplom wyróżniony w konkursie SARP Dyplom Roku 1996), Maciej Siuda (architekt, realizuje projekty m. in. we Włoszech, w Hiszpanii, Polsce i na Haiti. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, jego dyplom XYZ STRUCTURE prezentowany był m.in. w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku), Jarosław Szymański (projektant, absolwent Wydziału Architektury i Wzornictwa gdańskiej ASP, dziś prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich na tej uczelni), Ewa P. Porębska (architekt, redaktor naczelna miesięcznika „Architektura-murator”, juror Nagrody Unii Europejskiej dla architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe 2013).

marzec 2015

Szanowni Państwo,

zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w tegorocznej edycji
Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny.

Tegoroczny temat brzmi: W DELEGACJI

Mam nadzieje, że temat się rysownikom spodoba i napłynie na konkurs wiele udanych rysunków.
W załączniku przesyłam regulamin i kartę zgłoszeniową.

Pozdrawiam serdecznie

Andrzej Buck - prezes Stowarzyszenia "Debiut"

regulamin i karta zgłoszeniowa na stronie >>>


Invitation – XVII International Open Cartoon Contest – BUSINESS TRIP -Zielona Góra 2015

The Society of Supporters of Cultural Activities “Debut” and the Voivodeship and Municipal Public Library in Zielona Góra (Poland) cordially invite to participate in the XVII International Open Cartoon Contest. This year theme is – BUSINESS TRIP

Attached are the rules for the Contest and the Entry Form.

More on website >>>

Yours Faithfully,

The Debut Society,
dr Andrzej Buck, President

luty 2015

Konkurs na plakat Tygodnia Bibliotek 2015

Pod hasłem

Wybieram Bibliotekę

Po raz dwunasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2015 r.,
Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania
i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza
i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Zobacz: konkurs na plakat Tygodnia Bibliotek 2015.

Przyjmujemy zgłoszenia prac do 27 lutego br.

 

luty 2015

Konkurs Plastyczny na Logo
Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia
im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze

I. Organizatorzy Konkursu
Organizatorami Konkursu są: Dyrektor Szkoły oraz Rada Rodziców przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze (PSM I i II st. w Zielonej Górze).

II. Cel i czas trwania Konkursu
1. Celem Konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu Logo („praca” lub „dzieło”) Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze.
2. Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do wszystkich uczniów, kadry i sympatyków PSM I i II st.
w Zielonej Górze.
3. Logo powinno być czytelne i jednoznaczne w przekazie wizualnym, łatwe do zapamiętania, łatwo identyfikowalne z PSM I i II st. w Zielonej Górze i powinno wzbudzać pozytywne emocje. Logo nie powinno
być skomplikowane pod względem graficznym i kolorystycznym.
4. Logo przedstawione jako praca konkursowa może zostać wykorzystane bez modyfikacji lub stanowić podstawę do utworzenia oficjalnego logo PSM I i II st. w Zielonej Górze.
5. Logo może być wykorzystywane przez Szkołę do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych, itp.
6. Konkurs zostanie przeprowadzony w okresie od 1 lutego do 31 kwietnia 2015 roku. Ostateczny termin składania prac upływa z dniem 31 marca 2015 roku.
7. Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi na początku maja 2015 roku poprzez publikację na stronie internetowej www.psmzgora.pl oraz tablicach informacyjnych PSM I i II st. w Zielonej Górze.
8. Autorzy trzech prac konkursowych uznanych za najlepsze przez Komisję Konkursową otrzymają nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Komisja Konkursowa może również przyznać wyróżnienia.
9. Skład Komisji Konkursowej:
1) Dyrektor Szkoły;
2) dwóch przedstawicieli kadry PSM I i II st. w Zielonej Górze;
3) dwóch przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego;
4) dwóch przedstawicieli Rady Rodziców.

::: Pełny regulamin Konkursu w załączniku .pdf >>>

styczeń 2015

Urząd Ochrony Patentowej ogłasza XIII edycję konkursu na Plakat 2015
o tematyce zwiążanej z ochroną własności intelektualnej

więcej informacji w załączniku pdf >>>>

oraz na stronie www: http://www.uprp.pl

styczeń 2015

OPEN CALL - MIĘDZYNARODOWY PRZEGLĄD SZTUKI WIDEO THE 03

Zgłoś utwór wideo na Międzynarodowy Przegląd Sztuki Wideo THE 03. Wybrane prace zostaną zaprezentowane podczas planowanych pokazów.

organizator: THE Video Community http://thevideocommunity.com/pl
uczestnicy: studenci uczelni artystycznych oraz dojrzali artyści
deadline: 1 marca 2015
miejsce i data: 11-12 kwietnia 2015, Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK
telewizja: maj 2015, TVP Kultura, Videogalerie
panel krytyków: Konrad Kuzyszyn, Adam Mazur, Daniel Muzyczuk, Stach Szabłowski,
                   Artur Tajber, Ewa Tatar

projekcje w innych miejscach: Galeria Labirynt, Lublin; Muzeum Współczesne, Wrocław; BWA, Zielona Góra; Centrum Sztuki Współczesnej Kronika, Bytom; Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, Toruń; Muzeum Sztuki, Łódź oraz w 14 innych miastach.

Open Call jest otwarty dla absolwentów oraz studentów akademii sztuk pięknych lub uniwersytetów artystycznych. Zgłaszane prace wideo nie mogą być zrealizowane przed 1 stycznia 2012. Preferowana długość filmów nie powinna przekraczać 7 minut, brane pod uwagę będą prace nie przekraczające 15 minut. Termin przesyłania formularza zgłoszeniowego I etapu upływa
1 marca 2015.
Artyści, których prace zakwalifikują się do prezentacji podczas pokazów otrzymają informację drogą mailową, lista finalistów zostanie również opublikowana na stronie organizatora.

Międzynarodowy Przegląd Sztuki Wideo THE 02 jest obecnie jedną z największych cyklicznych prezentacji prac wideo w Polsce. Projekcje przeglądu odbywają się w 22 miastach oraz na kanale polskiej telewizji publicznej, dedykowanemu sztuce i kulturze, TVP Kultura.

Celem Międzynarodowego Przeglądu Sztuki Wideo THE 02 jest prezentacja szerszej publiczności różnych form posługiwania się obrazem ruchomym w kreowaniu komunikatu artystycznego. Druga edycja Przeglądu odbyła się w nowej formule, która obejmowała pokaz specjalny filmów uznanych artystów, takich jak Roger Ballen czy Salla Tykkä oraz pokaz konkursowy składający się z prac wybranych spośród nadesłanych zgłoszeń. Na konkurs wpłynęło 656 portfolio od młodych twórców z całego świata. Jury, w którego skład weszli Katarzyna Kozyra, Kasumi, Konrad Kuzyszyn, Casilda Sánchez, Artur Tajber oraz Zoran Todorović, wyłoniło najciekawszy utwór filmowy.

styczeń 2015

Miasto Świnoujście ogłasza:

konkurs na opracowanie motywu przewodniego wraz z projektem plakatu Jubileuszu 250. lecia nadania praw miejskich Miastu Świnoujście


Termin nadsyłania prac do 27 lutego 2015 r.

Nagroda w konkursie 3000 zł brutto

Link: http://bip.um.swinoujscie.pl/?cid=3358&bip_id=17441

grudzień 2014

Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza do udziału w konkursie na plakat:

24. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej GRANICE

Projekty prac można przysyłać do 11 stycznia 2015 r.

regulamin konkursu na plakat: w formacie pdf

listopad 2014

Zespół Pałacowo-Parkowy w Runowie Krajeńskim serdecznie zaprasza grafików pasjonatów i profesjonalistów do udziału w Konkursie na projekt graficzny przydrożnej tablicy reklamowo-informacyjnej Pałacu.

Nagrodą w konkursie jest voucher na weekendowy (2 dni, 1 nocleg) pobyt w Zespole Pałacowo-Parkowym
w Runowie Krajeńskim (www.palacrunowo.pl) dla dwóch osób, wraz z wyżywieniem i pakietem SPA.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie:
http://www.palacrunowo.pl/konkurs-graficzny
https://www.facebook.com/Zespol.PalacowoParkowy.w.Runowie

>>> Regulamin w pliku .pdf

październik 2014

Nagroda Waltera Koschatzky`ego 2015 dla artystek i artystów sztuk pięknych /
Walter Koschatzky Kunstpreis 2015
Termin składania aplikacji (wyłącznie on-line): 31 stycznia 2015

• Tematyka prac jest dowolna.
• Prace zgłaszać można w dowolnej technice.
• Prace powinny być wykonane na papierze w formacie maks. 100x140cm. Wyłączone z konkursu są fotografie surowe, nieobrobione graficznie ani cyfrowo.
• Uczestniczki i uczestnicy mogą zgłaszać na konkurs do trzech prac.
• Do udziału w konkursie zaproszone są artystki i artyści, którzy do 1 czerwca 2015 roku nie ukończyli 35-go roku życia.
• Trzy pierwsze wyróżnione prace (nagrody w wys. 6.000 €, 4.000 € i 2.500 €) zostaną zakupione za dodatkowo 1.000 € i włączone do kolekcji Rotary Club Wien-Albertina.
• Organizatorzy i sponsorzy planują dalsze zakupy dzieł na kwotę 5.000,- €.

Szczegółowe informacje wraz z formularzem zgłoszeniowym znajdują się pod linkiem: http://www.koschatzkykunstpreis.at/2015/index.php/de
lub (w języku angielskim) pod linkiem: http://www.koschatzkykunstpreis.at/2015/index.php/en

 

::: do góry